Melek Yatırımcılık

Melek Yatırımcılık

5 Kasım 12:00-13:00

 


  • Can Methson
    Keiretsu Forum Türkiye 
    Genel Müdürü

Kariyerine Robert Bosch GmbH firması bünyesinde ar&ge proje mühendisi olarak başlayan Methson, ABD - Kaliforniya eyaletinde yönetim danışmanlığı ve bilişim sektörlerinde çalıştı. Yüksek lisansını, ABD'nin saygın üniversitelerinden University of San Diego (USD)’da Master of Science in Global Leadership (MSGL) programında tamamlayan Methson; yüksek lisans eğitimi sürecinde, Strateji Yönetimi ve Stratejik Planlama ağırlıklı çalışmalar yürüttü. ABD, Çin ve Arjantin’de akademik çalışmalarda bulundu. 

Stratejik Planlama & İş Geliştirme ve Proje Koordinatörlüğü görevlerini ABD, Almanya ve Türkiye’deki çeşitli uluslararası şirketlerde başarı ile yerine getiren Methson; Keiretsu Forum Türkiye Genel Müdürü olarak göreve başlamadan önce, son olarak Sabancı Holding bünyesinde görev yaptı. Aynı zamanda Türkiye - Stratejik Planlama Derneği Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 

Kurumsal performans yönetimi, strateji konfigürasyonu, rekabet analizi ve M&A projeleri gibi strateji alanında yönetim danışmanlığı deneyimlerinin yanı sıra, risk sermayesi ve aile fonlarının start-up yatırımları ve start-up’ların büyüme & çıkış stratejilerine yönelik olarak bir çok projede bulundu. Lisanslı bir mentör olarak Methson, Stratejik Yönetim ve Stratejik Planlama disiplini ile ilgili birçok üniversite ve kurumda eğitim ve çalışmalarda bulunmaktadır. Y Kuşağı Sayesinde Strateji Öğrenecek Türkiye ve Global Pazarlarda Geleceği” isimli bir kitap üzerinde çalışmalarını devam ettirmektedir.


  • Hulusi Berik
    Keiretsu Forum Türkiye 
    Yönetim Kurulu Üyesi

15 yıl sure ile Sermaye Piyasalarında Sabit Getirili Menkul Kıymetler HisseSenedi,Döviz piyasası,Fonlar,Halka arzlar olmak üzere tüm bölümlerde çalıştım.SPK ve Vadeli işlem Opsiyon Borsası sertifikasına sahibiyim. 

Sermaye piyasalarıyla ilgili olarak bir çok gazete ve dergide uzun süre köşe yazarlığı, Televizyon ve Radyolarda sabah ve öğlen kuşağın da olmak üzere piyasa yorumları yaptım. 

Sermaye piyasalarında elde ettiğim tecrübeyi girişimci/yatırımcı olarak kullanmaya karar verdim.Çeşitli sektörlere yatırım yapmaya başladım.Bugüne kadar bir çok erken aşama iş kurup onları belli bir seviyeye getirip sattım.Yeni iş yaratma kabiliyetimin yüksek oluşu nedeniyle Yaklaşık 5 yıl once “Keiretsu Forum Türkiye Melek Ağı” Kurucu ortakları arasında yer aldım.Halen Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevimi sürdürüyorum.Yatırımlarımı Berik Girişim aracılığıyla yapıyorum. 

Üniversiteler tarafından yapılan bir çok Girişimcilik yarışmasının juri üyesi TTO ve Teknoparklarında Danışman ve Mentor olarak çalışıyorum. Bir çok Sivil Toplum Örgütünde Gişimcilik,İnovasyon,Melek Yatırımcılık konularında konuşmacı olarak yer aldım.Çok uluslu şirketler,TUBİTAK ve Kalkınma Ajanslarının bağımsız denetçisi olarak görev alıyorum. Seri Girişimci, Start-up avcısı, Melek Yatırımcı,Mentor,Kitlesel Fonlama (Crowd funding) Platformu,Junior Chamber İnternational İzmir (JCI) Başkan,Senatör,Mensa Türkiye Kurucusu,Chain des Rotisseurs ve Slow Food üyesiyim.

 

Gönder
Diğer Haberler
Enerji