KOSGEB 50BİN TL Sıfır Faizli Kredi Sonuçları Belli Oldu

KOSGEB 50BİN TL Sıfır Faizli Kredi Sonuçları Belli Oldu

KOSGEB’in 50BİN Lira Faizsiz Kredi Desteği Sonuçları Açıklandı

 

KOSGEB’in 50bin lira faizsiz kredi desteğine 244980 kobi başvurmuş. Başvurular Çarşamba günü saat 21.00’da bitmişti. Söz konusu kredinin faizsiz ve bir sene ödemesiz olması kobiler tarafından büyük ilgiyle karşılanmıştı. KOSGEB’in faizsiz kredi desteğini alamaya hak kazanan şirketler açıklandı.

Kredi durumunu sorgulamak isteyen şirketler sifirfaiz.kosgeb.gov.tr adresinden KOSGEB kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yaparak kredi almaya hak kazanıp kazanmadıklarını sorgulaya bilir.

 

Kredinin hangi şartlara göre belirlendiği konusunda ise yapılan açıklamada Bakan Faruk Özlü, kredi başvurularıyla ilgili olarak, "İl kotalarına göre 15 000 KOBİ'nin 50 000 TL faizsiz kredi alabileceği destek programına, 3 gün içinde toplamda 244 980 kredi faiz başvurusu yapıldı. Söz konusu 50 000 TL kredi faiz desteği, 2016 bütçesinden kullandırılacağı için süre uzatımına gidilmedi, ancak KOSGEB veri tabanına kayıt yaptıran ve beyanname güncelleyen KOBİ'ler, 2017 desteklerinden daha rahat ve hızlı bir şekilde faydalanabilecek." açıklamasında bulundu.

Başvuruların alınmasından sonra, kredi başvurusunda bulunan KOBİ’lerle ilgili, değerlendirmenin nasıl yapılacağı konusunda, "Başvuruda bulanan işletmelerin sıralaması, yazılımla otomatik yapılacak. Her il için Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre il kotası belirlenecek. İşletmeler ölçeklerine göre 'mikro, küçük, orta' olarak sıralanacak." ifadelerini kullandı.

 

Gönder
Diğer Haberler
Enerji